Stacja-Koncentracja

Stacja Koncentracja to warsztaty przeznaczone dla dzieci mających trudność z koncentracją uwagi.

Jeśli Twoje dziecko łatwo rozprasza się pod wpływem bodźców z otoczenia, ma kłopot z kończeniem zadań, często przerywa pracę, a z nieuwagi popełnia liczne błędy w zadaniach… te warsztaty są właśnie dla niego.

Dobra koncentracja jest bazą do skutecznego zapamiętywania i uczenia się. Jest niezbędna nie tylko w procesie edukacji, ale również w realizacji codziennych obowiązków.

Scenariusze zajęć są opracowane na podstawie kilku lat doświadczeń własnych oraz książki pt. ”Zdolne ale rozkojarzone” autorstwa Peg Dawson i Richarda Guere’a. Każde zajęcia maja swoją stałą strukturę i są podzielone na pracę „przy stoliku” oraz ćwiczenia w ruchu. Zawsze jednak ich celem jest praca nad koncentracją, uwagą i pamięcią. W pracy z dziećmi wykorzystywane są materiały edukacyjne, metody aktywizujące z użyciem gier, bajek, zabawek itp.

Praca z dzieckiem na warsztatach powinna być kontynuowana i wspierana przez pracę rodziców, dlatego już teraz zapraszamy na spotkanie, na którym pokazane zostanie Państwu w jaki sposób pomagać dziecku (w domu i poza domem) ćwiczyć koncentrację.

Na zajęcia zapraszamy dzieci, które nie mają trudności z nadruchliwością.

Grupy, aby praca była efektywna, będą liczyły minimum 8 i maksymalnie 10 uczestników w podziale na grupy wiekowe (klasy I-III i klasy IV-VI).

Warsztaty odbywać się będą w budynku Kampusu Wielickiego w sali „Kuźnia E” i będą prowadzone przez Elżbietę Kopytek i Jadwigę Janiczak – pedagogiem, specjalistką od terapii EEG Biofeedback.

Cena zajęć wynosi 600 zł

(możliwość wpłaty w dwóch ratach: wrzesień i październik)

Wpłaty prosimy dokonać na rachunek: PL74 1160 2202 0000 0000 4131 1093

Tytułem: Za udział w zajęciach Stacja-Koncentracja

Odbiorca: Centrum Wsparcia Psychologicznego „Latarnik” Elżbieta Kopytek

Cena zawiera 2 grupowe spotkania dla rodziców (przed rozpoczęciem warsztatów i po ich zakończeniu)

oraz

10 (10×55 min.) spotkań dla dzieci.

W ramach warsztatów dzieci otrzymują materiały do pracy na zajęciach oraz do domu.

Rodzice podczas ostatniego spotkania otrzymają materiały wpierające ich pracę z dziećmi w domu.

Harmonogram zajęć zostanie opublikowany po zakończeniu rekrutacji.

 

Rejestracja

 

—————————— Oferta uzupełniająca dla zainteresowanych rodziców ——————————

Psychologiczna diagnoza funkcji poznawczych

Jeśli zastanawiasz się, skąd biorą się trudności w nauce Twojego dziecka? Dlaczego nie potrafi skoncentrować uwagi i zapamiętać informacji? Zapraszamy do przeprowadzenia psychologicznej diagnozy funkcji poznawczych (uwaga, pamięć, funkcje wykonawcze) kluczowych dla nauki szkolnej.

Badanie przeprowadzane jest w formie testów w wersji tradycyjnej (papier-ołówek), jak i w atrakcyjnej dla dzieci wersji komputerowej.

Badanie przeznaczone jest dla uczniów w wieku od 10 do ukończenia 12 roku życia.

Wyniki badania dają szeroki i precyzyjny obraz poszczególnych sprawności poznawczych istotnych w procesie uczenia się. Pozwalają wyłonić przyczyny problemów w uczeniu się, a tym samym wskazują kierunek oddziaływań, które należy podjąć, by niwelować trudności.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt katarzyna.samborska@cwplatarnik.pl lub elzbieta.kopytek@cwplatarnik.pl celem umówienia terminu wizyt.

Czas trwania badania ok 120 min. (dwa spotkania)
Koszt: 300 zł (cena zawiera badanie i opis wyników)

Jeżeli będą mieli Państwo pytania, prosimy o kontakt mailowy (preferowany) lub telefoniczny.